Logo szkoły Kontakte-dziennik

Tłumacz Migam
 
Laboratoria przyszłości
 
11 listopada
 
Galeria
      Galeria

Informacja o wynikach rekrutacji do oddziałów przedszkolnych oraz naboru do klas pierwszych Szkoły Podstawowej im. W. Witosa w Czerlejnie na rok szkolny

2026/2027 znajdziecie w zakładce Informacje .

W zakładce Doradztwo zawodowe można znaleźć najnowsze informacje o rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.

Obecnie dużo nowego materiału ( zasady rekrutacji do wszystkich typów szkół ponadpodstawowych i webinar na youtube ). Zachęcamy uczniów i rodziców klasy ósmej do przeglądania materiałów.

Informacje o rekrutacji do oddziału przedszkolnego na lata 2026/27

1. Karta zgłoszenia dziecka do Oddziału Przedszkolnego - rok szkolny 2026/2027

2. Wniosek o przyjęcie do klasy pierwszej szkoły podstawowej w roku szkolnym 2026/27

3. Zapisy do oddziałów przedszkolnych i klasy pierwszej na rok szkolny 2026/2027

4. RODO - obowiązek informacyjny - rekrutacja

Pełna treść poszczególnych informacji i pliki do pobrania znajdują się w zakładce Informacje

Sprawozdanie z wyborów do samorządu uczniowskiego 2025r

Tegoroczne wybory odbyły się 3 października 2025 r., a poprzedziła je kampania wyborcza, która trwała od 29 września do 2 października.

Do pełnienia tej ważnej i odpowiedzialnej funkcji zgłosiło się sześciu kandydatów:

1.     Martyna Rosołek kl. 8

2.     Franciszek Woźniak kl. 6

3.     Julia Marciniak kl. 6

4.     Hanna Skikiewicz kl. 6

5.     Adam Owczarkowski kl. 4

6.     Jan Marciniak kl. 4

 Podczas kampanii kandydaci starali się zaprezentować z jak najlepszej strony zachęcając do głosowania poprzez plakaty z krótkim opisem swoich zainteresowań, pasji oraz pomysłów na pracę w samorządzie.

Wybory odbyły się zgodnie z procedurami zawartymi w regulaminie samorządu uczniowskiego. W skład komisji skrutacyjnej weszli: Anna Ewasińska, Vanessa Dziublewska oraz Wiktoria Aziz Hana.

Na stronie Samorządu uczniowskiego zobaczycie nowo wybrany samorząd i całe sprawozdanie z wyborów >>>

Nowym reprezentantom samorządu uczniowskiego serdecznie gratulujemy!

Pozostałym kandydatom serdecznie gratulujemy odwagi, zaangażowania w kampanię i zapraszamy do współpracy w samorządzie uczniowskim!

Anna Brewko 

Jasełka 2024

Jak co roku tradycyjnie przed wigilią szkolną i spotkaniami klasowymi oglądaliśmy występy naszych koleżanek i kolegów w bożonarodzeniowej jasełce. Było pięknie i podniośle. Pani dytektor złożyła nam wszystkim życzenie. Dziękujemy. Wszystkiego najlepszego, wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.

Mikołajki

W klasie trzeciej obchodziliśmy Mikołajki. PIęknie się przebraliśmy i świetnie się bawiliśmy

Wizyta surykatki w klasie trzeciej

W klasie trzeciej się dzieje. Mieliśmy wizytę przesympatycznego zwierzątka: surykatki

Pieczemy pierniki

Tym razem na lekcji było słodko. Piekliśmy pierniki. Co za kształty. Co za smaki

15.11.2024r. Wielkie święto. 150 rocznica urodzin naszego patrona Wincentego Witosa.

W dniu dzisiejszym (15 listopada) obchodziliśmy w naszej szkole rocznicę urodzin naszego patrona Wincentego Witosa. Nasza społeczność szkolna długo przygotowywała się do tej uroczystości. Zaszczyciło nas wielu gości, którym za to serdecznie dziękujemy. Uczniowie i nauczyciele przygotowali z tej okazji wspaniałą uroczystość, w której wielu z nas wzięło czynny udział. Zapraszamy do oglądnięcia naszej galerii. Można obejrzeć też filmy z tego wydarzenia ( link w tytule wydarzenia ). Zapraszamy do naszej Telewizji Internetowej . Cieszmy się naszymi artystami małymi i większymi.

28.10.2024 r. Wyjazd do kina "Helios"

W dniu dzisiejszym (28 października) uczniowie edukacji wczesnoszkolnej wyjechali do kina Helios w Poznaniu, by obejrzeć film „Emma Odważna”. Film pokazuje tematy związane z samotnością i niedopasowaniem, a także ukazuje rolę odwagi, by zawsze postępować słusznie. Są w nim cenne lekcje na przyszłość, przede wszystkim o potędze przyjaźni i współpracy. Motto z filmu: „Prawdziwych przyjaciół poznaje się w lesie i niech ta wieść w przestrzeń się niesie”

17.09.2024r. Wyjazd na pływalnię

Dzisiaj, 17 września, trzecia klasa pojechała na lekcje nauki pływania do Środy. Dzieci były bardzo podekscytowane i ciekawe pierwszego spotkania z instruktorem; czekały z niecierpliwością na godzinę wyjazdu. Okazało się, że większość uczniów potrafi pływać, co było miłym zaskoczeniem dla prowadzących lekcje pływania. Zadowolone z siebie, z uśmiechem na twarzy dyskutowali w autokarze o swoich umiejętnościach.

Powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV)

1 czerwca 2023 r. Ministerstwo Zdrowia uruchomiło powszechny program bezpłatnych szczepień przeciw wirusowi brodawczaka ludzkiego (HPV).Od 1 września 2024 r. program obejmuje dziewczynki i chłopców po ukończeniu 9. roku życia do ukończenia 14. roku życia.Na stronie szkoły www.sp.czerlejno.pl będzie pakiet materiałów w celu zapoznania się z ww. programem.
Uprzejmie proszę o zapoznanie się rodziców/opiekunów prawnych uczniów z programem możliwych na terenie szkoły oraz wypełnienie do 26.09.2024 przez chętnych rodziców formularzy:

Deklaracja przedstawiciela ustawowego dziecka dotycząca szczepienia przeciw HPV w szkole.
Oświadczenie i zgoda przedstawiciela ustawowego dziecka dotycząca szczepienia przeciw HPV w szkole.

Druki będą do pobrania ze strony ( zakładka informacje) lub u wychowawcy / sekretariacie.

M. Borowska

Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25

Dzisiaj pierwszy dzień nowego roku szkolnego 2024/2025. Zebranych uczniów, nauczycieli oraz rodziców powitała pani dyrektor Małgorzata Borowska. Następnie przedstawiła zgromadzonych nowych nauczycieli i wychowawców poszczególnych klas. Teraz nastąpił szczególnie wyczekiwany moment-ślubowanie i pasowanie 30 dzieci na ucznia klasy I. Pierwszy raz w historii naszej szkoły są dwie pierwsze klasy.
Na zakończenie uroczystości uczennicą klasy VIII Lena Kmieciak zaśpiewała utwór „Wenn ich ein Glucklein war”.

M.Bęza, A.Stachowiak

"Polskie miasta w baśni i legendzie”

22 maja uczniowie klas 0-3 oraz przedszkolaki brały udział w musicalu pt. „Polskie miasta w baśni i legendzie”. Spektakl ukazywał fragmenty legend i baśni związanych z Poznaniem, Krakowem, Warszawą, Toruniem i Kruszwicą. Dzieci zachwycały się grą aktorską oraz pięknymi strojami. W drodze powrotnej odwiedziliśmy park w Kleszczewie, który zachwyca roślinnością i wieloma alejkami przy których rozmieszczone zostały przyrządy do ćwiczeń. Niektórzy uczniowie byli tam po raz pierwszy.

Dziękuję za współpracę p.D.Ławickiej, p.A.Stachowiak, p.A.Stępień, p.S.Sobczak, p.M.Kolczyńskiej.

L.Bęza

Wizyta u kowala

W słoneczny kwietniowy dzień, uczniowie klasy I, II, III odwiedzili gospodarstwo agroturystyczne w Kluczewie o nazwie „Chata u kowala”.
Gospodyni powitała wszystkich domowymi wypiekami, opowiedziała jak powstaje masło i przygotowała ognisko do smażenia kiełbasek.Zwiedzali okolicę siedząc na przyczepie ciągniętej przez traktor.W kuźni wujek Kowal pokazywał różne przedmioty potrzebne w pracy kowala oraz etapy powstawania podkowy. Opowiedział też o drewnianych zabawkach i szmacianych lalkach, którymi kiedyś bawiły się dzieci, gdy nie było telewizorów i komputerów.

L. Bęza

Dzień Ziemi

22 kwietnia-Święto Ziemi, to ważne wydarzenie, które obchodzimy w celu promowania ochrony środowiska oraz inspirowania do życia w zgodzie z naturą i w celu szanowania przyrody. W klasie II wielokrotnie był omawiany temat roli przyrody i jej korzystny wpływ na nasz organizm. Uczniowie wykonali plakaty, które są wyeksponowane na korytarzu.

L.Bęza

Sadzenie roślin

Zajęcia praktyczne klasy II w ogródku szkolnym poprzedzone przygotowaniami siania nasion w doniczkach.

L. Bęza

Witaj wiosno

21 marca,  w pierwszy dzień kalendarzowej wiosny dzieci z grupy przedszkolnej, zerówki oraz klas 1-3 wyruszyły barwnym korowodem, trzymając w rękach kolorowe symbole. Podczas marszu dzieci śpiewały wiosenne piosenki, dzięki którym nasz korowód nie pozostał niezauważony. Uwieńczeniem wesołego przemarszu był wspólny taniec. Jak co roku nie zabrakło pieczenia kiełbasek przy ognisku. Teraz pozostało nam już tylko czekać, aż wiosna zagości u nas na dobre i całą przyrodę obudzi do życia z długiego zimowego snu.

A. Stachowiak, L. Bęza, A. Stępień, D. Ławicka, M. Kolczyńska

Informacja o wynikach rekrutacji do Oddziałów Przedszkolnych oraz naboru do klas 1 Szkoły Podstawowej  im. W. Witosa w Czerlejnie do przeczytania w zakładce : Informacje

Badamy stany skupienia wody

Kolejne obserwacje związane z tematem zajęć dotyczące stanów skupienia wody, były prowadzone w klasie II, podczas których uczniowie mogli zobaczyć, jak woda przechodzi w stan pary pod wpływem ciepła

Lidia Bęza

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Nasi uczniowie z klasy I, II, III zaangażowali się w uświetnienie tego dnia. Z chęcią uczyli się wierszyków, piosenek i układów tanecznych, by 22 stycznia ich babcie i dziadkowie poczuli, jak bardzo są przez nich kochani. Podziękowania dla uczniów klasy VIII za pomoc przy sprzęcie nagłaśniającym

L.Bęza, A. Stępień, A.Stachowiak

Bal przebierańców

W ostatnim tygodniu pierwszego semestru wychowawcy klasy I, II i III zorganizowali dla swoich uczniów karnawałowy bal przebierańców. Były tańce, kalambury, zabawy grupowe, prezentacja strojów, filmy edukacyjne. Dzieci pod koniec szukały cichego miejsca w swojej sali lekcyjnej, gdzie mogły poczęstować się paczkami, które zakupili rodzice z racji tłustego czwartku.

L.Bęza

Czekoladowe warsztaty

Klasa II brała udział w warsztacie czekoladowym, na którym każdy miał możliwość wykonania własnoręcznie zrobionej i ozdobionej według własnego pomysłu czekolady. Prowadząca przygotowała również opakowania dla wykonanych słodkości, które dzieci dekorowały świątecznymi ozdobami.

L.Bęza

Wizyta w Teatrze Animacji

Calineczka, mimo swoich niewielkich rozmiarów, wykazuje się wielkim sercem i odwagą. Historia uczy również, że każdy, niezależnie od wyglądu czy pochodzenia, zasługuje na miłość i akceptację. Morał baśni podkreśla znaczenie poszukiwania swojego miejsca w świecie i akceptacji siebie.

L.Bęza, A.Stępień, A.Stachowiak

Konkurs na najpiękniejszą bombkę

W ostatnim tygodniu przed świetami, w naszej szkole odbył się świąteczny występ połączony z rozstrzygnięciem konkursu na „ Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową”. Program artystyczny przygotowały dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 0-III. Do konkursu zgłosiło się 40 uczestników, dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Zwycięskie prace brały udział w licytacji, która dostarczyła wiele emocji. Podczas tego wydarzenia dużym zainteresowaniem cieszyła się również kawiarenka, gdzie można było zakupić pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Zebrane fundusze będą wsparciem dla uczniów z naszej szkoły. Dziękujemy za współpracę.

Organizatorzy:

A.Stępień, L.Bęza, A.Stachowiak, D.Ławicka, M.Kolczyńska.

Wizyta w fabryce bombek

Dnia 20 grudnia dzieci z klas 1-3 wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek KADPOL w Gnieźnie, która produkuje bombki od ponad trzydziestu lat. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dmuchalni szkła. Kolejnym etapem było srebrzenie bombek w specjalnym płynie. Następnie udaliśmy się do lakierni, w której ozdoby nabierają różnorodnych kolorów. Ostanim etapem było podziwianie Pań, które za pomocą brokatów, farb zamieniają szklane kulki w prawdziwe dzieła sztuki. Na koniec czekała na nas największa frajda, czyli warsztaty. Każdy według własnego pomysłu ozdobił cztery bombki. Na pamiątkę otrzymaliśmy bombkę z własnym imieniem. Wspomnienia z wycieczki z pewnością na długo pozostaną w pamięci, a bombki pięknie przyozdobią choinki.

L.Bęza, A.Stępień, A.Stachowiak

Andrzejki

Andrzejki, to szczególny czas, gdy możemy zamienić się we wróżki i czarodziejów. Różne rytuały charakterystyczne dla tego dnia odbywały się w naszej klasie. Najbardziej ekscytujące było lanie i wróżenie z wosku.

W zakładce Prawo można pobrać: Standardy Ochrony Małoletnich. Zachęcam uczniów i rodziców do zapoznania się z nimi.

Dyrektor

Małgorzata Borowska

Na stronie informacji można pobrać plik z dyżurami nauczycieli oraz kalendarium roku szkolnego 2023/24 oraz nr konta do wpłat na " ciepły posiłek" . W prawie mamy również aktualizację statutu szkoły. Zachęcamy do przejrzenia dokumentów.

Laboratoria przyszłości.

Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2021r. Ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Jest to wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dalsze informacje tutaj >>>

Edukacyjna Sieć Antysmogowa (ESA)

Jest to program informacyjny na rzecz czystego powietrza realizowany przez Państwowy Instytut Badawczy NASK we współpracy z Polskim Alarmem Smogowym.Od lutego 2019r nasza szkoła została wyposażona w miernik oznaczający jakość powietrza. Zbierane dane są udostępniane przez Internet oraz prezentowane na wyświetlaczu w szkole, co umożliwia uczniom, nauczycielom i społeczności lokalnej bieżące monitorowanie jakości powietrza.
Zachęcam do korzystania ze strony ESA https://esa.nask.pl oraz obejrzenia krótkiego filmu o smogu https://youtu.be/OiVSEMYlG0w
Miłego oglądania

koordynator Mariusz Bęza