Logo szkoły Kontakte-dziennik

Aktualności

Badamy stany skupienia wody

Kolejne obserwacje związane z tematem zajęć dotyczące stanów skupienia wody, były prowadzone w klasie II, podczas których uczniowie mogli zobaczyć, jak woda przechodzi w stan pary pod wpływem ciepła

Lidia Bęza

Dzień Babci i Dziadka

Dzień Babci i Dziadka to wyjątkowe święto. Nasi uczniowie z klasy I, II, III zaangażowali się w uświetnienie tego dnia. Z chęcią uczyli się wierszyków, piosenek i układów tanecznych, by 22 stycznia ich babcie i dziadkowie poczuli, jak bardzo są przez nich kochani. Podziękowania dla uczniów klasy VIII za pomoc przy sprzęcie nagłaśniającym

L.Bęza, A. Stępień, A.Stachowiak

Bal przebierańców

W ostatnim tygodniu pierwszego semestru wychowawcy klasy I, II i III zorganizowali dla swoich uczniów karnawałowy bal przebierańców. Były tańce, kalambury, zabawy grupowe, prezentacja strojów, filmy edukacyjne. Dzieci pod koniec szukały cichego miejsca w swojej sali lekcyjnej, gdzie mogły poczęstować się paczkami, które zakupili rodzice z racji tłustego czwartku.

L.Bęza

Czekoladowe warsztaty

Klasa II brała udział w warsztacie czekoladowym, na którym każdy miał możliwość wykonania własnoręcznie zrobionej i ozdobionej według własnego pomysłu czekolady. Prowadząca przygotowała również opakowania dla wykonanych słodkości, które dzieci dekorowały świątecznymi ozdobami.

L.Bęza

Wizyta w Teatrze Animacji

Calineczka, mimo swoich niewielkich rozmiarów, wykazuje się wielkim sercem i odwagą. Historia uczy również, że każdy, niezależnie od wyglądu czy pochodzenia, zasługuje na miłość i akceptację. Morał baśni podkreśla znaczenie poszukiwania swojego miejsca w świecie i akceptacji siebie.

L.Bęza, A.Stępień, A.Stachowiak

Konkurs na najpiękniejszą bombkę

W ostatnim tygodniu przed świetami, w naszej szkole odbył się świąteczny występ połączony z rozstrzygnięciem konkursu na „ Najpiękniejszą Bombkę Bożonarodzeniową”. Program artystyczny przygotowały dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas 0-III. Do konkursu zgłosiło się 40 uczestników, dzieci wykazały się ogromną kreatywnością. Zwycięskie prace brały udział w licytacji, która dostarczyła wiele emocji. Podczas tego wydarzenia dużym zainteresowaniem cieszyła się również kawiarenka, gdzie można było zakupić pyszne ciasta przygotowane przez rodziców. Zebrane fundusze będą wsparciem dla uczniów z naszej szkoły. Dziękujemy za współpracę.

Organizatorzy:

A.Stępień, L.Bęza, A.Stachowiak, D.Ławicka, M.Kolczyńska.

Wizyta w fabryce bombek

Dnia 20 grudnia dzieci z klas 1-3 wybrały się na wycieczkę do fabryki bombek KADPOL w Gnieźnie, która produkuje bombki od ponad trzydziestu lat. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dmuchalni szkła. Kolejnym etapem było srebrzenie bombek w specjalnym płynie. Następnie udaliśmy się do lakierni, w której ozdoby nabierają różnorodnych kolorów. Ostanim etapem było podziwianie Pań, które za pomocą brokatów, farb zamieniają szklane kulki w prawdziwe dzieła sztuki. Na koniec czekała na nas największa frajda, czyli warsztaty. Każdy według własnego pomysłu ozdobił cztery bombki. Na pamiątkę otrzymaliśmy bombkę z własnym imieniem. Wspomnienia z wycieczki z pewnością na długo pozostaną w pamięci, a bombki pięknie przyozdobią choinki.

L.Bęza, A.Stępień, A.Stachowiak

Andrzejki

Andrzejki, to szczególny czas, gdy możemy zamienić się we wróżki i czarodziejów. Różne rytuały charakterystyczne dla tego dnia odbywały się w naszej klasie. Najbardziej ekscytujące było lanie i wróżenie z wosku.

W zakładce Prawo można pobrać: Standardy Ochrony Małoletnich. Zachęcam uczniów i rodziców do zapoznania się z nimi.

Dyrektor

Małgorzata Borowska

Na stronie informacji można pobrać plik z dyżurami nauczycieli oraz kalendarium roku szkolnego 2023/24 oraz nr konta do wpłat na " ciepły posiłek" . W prawie mamy również aktualizację statutu szkoły. Zachęcamy do przejrzenia dokumentów.

Czerlejno, 23 czerwca 2023r. Zakończenie roku szkolnego 2022/23 

Jak ten czas szybko leci. Niedawno zaczynaliśmy rok szkolny a tu już koniec. No cóż. Pożegnaliśmy klasę ósmą ( na marginesie dodam, że świetnie zdała egzaminy). Z jednej strony smutno, a z drugiej taka kolej rzeczy. Wszystkiego najlepszego w nowych szkołach. Dacie radę.

Tuczno. 18 czerwca 2023. Dzień Rodziny na kajakach 

W niedziele 18 czerwca, w ramach Dnia Rodziny, grupa rodziców oraz uczniów klasy III wybrała się na spływ kajakowy. Wypłynęłyśmy z Tuczna 17 kajakami. Dalej, poprzez 5 jezior, kanały, szuwary dopłynęliśmy wszyscy do mety w Złotniczkach. Wymęczeni, ale zachwyceni widokami, piękną pogodą zakończyliśmy spotkanie domowymi wypiekami i grillem w Pobiedziskach, gdzie dzieci zaśpiewały piosenki dla mam i tatusiów z akompaniamentem gitary. Dziękuję rodzicom za, jak zwykle, wzorowe zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu rajdu.

 Mariusz Bęza 

Czerlejno, 21 marca 2023r. Wiosno, wiosno ach ... Ty

Od 21 marca rozpoczynają się coraz dłuższe dni; to czas tzw. przesilenia wiosennego. Najmłodsze klasy, powitały Panią Wiosnę kolorowymi strojami i piosenkami o tej tematyce. Po pogadance o tym niezwykłym czasie udały się na szkolne boisko, by wspólnie piec w ognisku to, co lubią. Dziękujemy panu Waldemarowi Koniecznemu oraz klasie VIII i jej opiekunom za przygotowanie ogniska. Poniżej kilka kadrów z tej uroczystości. 

L.Bęza, M.Bęza 

Czerlejno, 3 kwietnia 2023r. Warsztaty metodą String Art

 Dnia 3 kwietnia dzieci z klasy drugiej wzięły udział w wielkanocnych warsztatach. Korzystając z naszej wspaniałej pracowni uczniowie wykonali wielkanocne zajączki metodą String Art. Jest to sztuka tworzenia obrazów, „malowania” przy pomocy gwoździ i sznurków. Dzieci były zachwycone, a efekty są spektakularne. Dziękujemy Pani Beacie Detko za bardzo ciekawe i kreatywne zajęcia.

 A. Stachowiak  

Filmy z " Laboratoriów przyszłości"

Jeśli chcecie zobaczyć nasze "wytwory" w ramach laboratoriów przyszłości zapraszamy do zakładki Filmy i tam do playlisty Laboratoria przyszłości

Rekrutacja 2023/2024 r.

Wyniki rekrutacji do klasy pierwszej i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2023/2024 do pobrania w postaci pliku tutaj lub w informacjach 

„ORTOGRAFICZNE ORŁY” 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie „Orzeł Ortograficzny. Spośród dwanaściorga uczestników aż dziewięcioro uzyskało tytuł laureata, zajmując wysokie lokaty w skali kraju: Zuzanna C. z klasy VI – 4. miejsce w kraju Hanna K. z klasy VI – 6. miejsce w kraju Michalina G. z klasy VI – 14. miejsce w kraju Szymon I. z klasy VI – 14. miejsce w kraju Michalina S. z klasy VI – 15. miejsce w kraju Martyna R. z klasy V – 14. miejsce w kraju Vanessa Dz. z klasy V – 14. miejsce w kraju Nadia P. z klasy V – 14 miejsce w kraju Stanisław K. z klasy V – 14. miejsce w kraju. Pozostali trzej uczestnicy uzyskali również wysoką punktację. Gratulujemy wszystkim serdecznie. Lilianna Kawała

Zasady rekrutacji do oddziału przedszkolnego i klasy pierwszej do pobrania w informacjach

"Z narodzeniem Jezusa było tak..." 

Tymi słowami roratniej piosenki rozpoczęliśmy Jasełka w naszej szkole. Dzieci z klasy 2 przedstawiły inscenizację o Narodzeniu Pańskim, a chórek z klasy 3 pod batutą P. Mariusza Bęzy kolędowaniem wprowadził nas w czas świętowania. 

A. Stachowiak i M. Różańska  

Zmiany w dyżurach nauczycieli

Godziny dostępności - Konsultacje odpowiednio do potrzeb dla uczniów lub ich opiekunów (art. 42 ust. 2f ustawy - Karta nauczyciela, t.j. Dz.U. z 2021 r. poz. 1762 ze zm.). Plik do pobrania z aktualnymi dyżurami jest do pobrania tutaj >>>

Laboratoria przyszłości

Nasza szkoła bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości, który został ogłoszony i wprowadzony przez Ministerstwo Edukacji i Nauki. W ramach programu Szkoła Podstawowa im. Wincentego Witosa w Czerlejnie otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 60 000zł na zakup wyposażenia, potrzebnego 
w  kształtowaniu i  rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, umiejętności samodzielnego i kreatywnego myślenia, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnych, jak również pracy zespołowej, dobrej organizacji i dbania o porządek na stanowisku pracy oraz radzenia sobie w życiu codziennym. 
Od września 2022 roku systematycznie na naszej stronie internetowej oraz na profilu szkoły na portalu Facebook zamieszczamy relacje ukazujące, w jaki sposób wykorzystywany jest sprzęt i wyposażenie pozyskanie dzięki programowi Laboratoria Przyszłości. Zachęcamy do odwiedzania naszej strony internetowej i szkolnego Facebooka. Będzie się działo!

Co się dzieje w klasie I

Klasa I z wielkim zapałem malowała plakat jesieni. Wszyscy uczniowie klas początkowych oraz przedszkolnych pracowali, by upiększyć ścianę korytarza swoim wspólnym dziełem. To malowanie i wiele innych ciekawych wydarzeń możecie oglądać w galerii >>>

Święto niepodległości

10 listopada 2022 r. społeczność  naszej szkoły uczciła najważniejsze polskie święto narodowe. Z tej okazji  uczniowie pod opieką wychowawców przygotowali uroczysty apel. Świętowanie odbyło się w asyście pocztu sztandarowego i było okazją do przypomnienia wydarzeń związanych z ważnymi momentami w dziejach naszej ojczyzny. Szóstoklasiści wraz z wychowawczynią przygotowali program, w którym oddali hołd Polakom, żołnierzom walczącym o wolną i suwerenną Polskę. W niezwykły podniosły nastrój wprowadziły nas pieśni patriotyczne przygotowane przez chórek szkolny pod kierunkiem pani Katarzyny Czarneckiej. Znalazły się wśród nich: „Rota”, „My pierwsza brygada” i wiele innych. Swym występem zachwycili nas  trzecioklasiści, którzy  pod opieką  pana Mariusza Bęzy przygotowali inscenizację do pieśni „Przybyli ułani”. Patriotyczną atmosferę uroczystości dopełniły: okolicznościowa prezentacja, dekoracje i biało-czerwone kokardy z dumą przypięte nad sercem. 
By godnie uczcić  104. rocznicę odzyskania niepodległości nasza szkoła wzięła również  udział w akcji „Szkoła do hymnu”, o symbolicznej godzinie 11:11 zaśpiewaliśmy  pełną wersję „Mazurka Dąbrowskiego”.

Danuta Stefańska

Dzień Patrona
Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Czerlejnie odbyły się dnia 3 listopada br. Społeczność szkolna w tym dniu uczestniczyła w uroczystym apelu, podczas którego zaprezentowano okolicznościową prezentację  .„Wincenty Witos- patron naszej szkoły”. Pozwoliła ona odbyć nam wirtualną wycieczkę po Muzeum Wincentego Witosa  w Wierzchosławicach, a ponadto przypomnieliśmy sobie najważniejsze dokonania trzykrotnego premiera Polski. Obchody Dnia Patrona zostały poprzedzone  dwoma konkursami. Tematem konkursu plastycznego dla klas I- III był portret Wincentego Witosa. Natomiast uczniowie klas IV- VIII przygotowali komiksy prezentujące wybrane fragmenty biografii Witosa wśród, których  dominowały scenki z dzieciństwa oraz wizyty premiera w Czerlejnie.

 W ten sposób społeczność uczniowska oddała szacunek i uczciła pamięć swojego patrona.

D. Stefańska A. Stachowiak

3 października 2022r. Gospodarstwo "Zaczarowana zagroda"

W poniedziałek 3 października uczniowie klasy I, II, III wzięli udział w wycieczce edukacyjnej do gospodarstwa" Zaczarowana Zagroda" w Ulejnie. Czekało na nas wiele atrakcji. Dzieci brały udział w zajęciach, podczas których ozdabiały dynie według własnego pomysłu. Uczniowie poznali zwyczaje zwierząt hodowlanych m.in. królików, kur, kaczek, krów . Ogromne zainteresowanie wzbudziły kozy, będące jedną z głównych atrakcji tego miejsca. Chętne dzieci mogły przejechać się na koniu. Nie zabrakło ogniska, przy którym można było się ogrzać i upiec kiełbaskę. Z pełnymi brzuchami i w dobrych nastrojach wróciliśmy do szkoły 

Anna Stachowiak, Lidia Bęza, Mariusz Bęza

Narodowe Czytanie

Z okazji Narodowego Czytania członkowie koła polonistycznego, jak co roku, włączyli się w tę akcję. W tym roku czytaliśmy „Ballady i romanse” A. Mickiewicza - zbiór poezji, który zapoczątkował romantyzm w Polsce, epokę zmagań polskich patriotów z zaborcą, którzy czynem, ale także słowem, toczyli bój o Polskość.
Wiersze A. Mickiewicza przenoszą nas w świat pełen uczuć, fantazji i ludowej mądrości.

L.Kawała

Spotkanie z astronomem

22 sierpnia 2022 r., późnym wieczorem, w Bibliotece Publicznej w Kostrzynie, odbyło się niezwykłe spotkanie z pasjonatem astronomii Karolem Wójcickim. Nasz projekt samorządu uczniowskiego też tam był Wszystko to dzięki uprzejmości organztora oraz pani dyrektor biblioteki, Małgorzaty Kemnitz - dziękujemy Niedługo post z wywiadem a dzsiaj krótka fotorelacja. 
Anna Brewko 

P.S. Wywiad przeprowadziła nasza absolwentka, uczestniczka projektu PTMP oraz radna MRM, Kornelia Łyszczarz a wspomagała ją tegoroczna absolwetka, również uczestniczka projektu, Daria Ignaszewska.

Zakończenie roku szkolnego

Na sali gimnastycznej pani dyrektor Małgorzata Borowska oraz wychowawcy klas wręczyli wyróżnienia naszym najlepszym uczniom.Wyróżnieni zostali również nasi absolwenci klasy ósmej, dla których dzisiejszy apel był ostatnim w naszej szkole. Asysta pocztu sztandarowego czyli Julia, Daria i Bartek przekazali opiekę nad sztandarem swoim młodszym koleżankom i kolegom:

* Dorocie, Patrycji i Adrianowi jako poczet sztandarowy główny

* Zuzannie, Michalinie oraz Szymonowi pocztowi sztandarowemu wspomagającemu.

Dziękujemy za podjęcie się tak ważnego zadanie jakim jest reprezentowanie naszej szkoły na różnych uroczystościach. W dzisiejszym uroczystościach udział wzięli zaproszeni goście: burmistrz gminy Kostrzyn Szymon Matysek, przewodnicząca komisji oświaty i sportu Beata Knopkiewicz, radny Szymon Frąckowiak oraz były dyrektor Zbigniew Bukowski.
Wszystkim życzymy udanych wakacji !
Anna Brewko 

3 czerwca 2022 r. Góra grosza

Proces trzytygodniowej i wielogodzinnej ciężkiej pracy przy sortowaniu, i pakowaniu monet uważam za zakończony. Dzięki ogromnej pomocy uczennic i uczniów klasy 7 i 8, wszystkie monety zostały skrupulatnie odliczone i zważone. Możemy się pochwalić rekordem!
Udało nam się uzbierać 1082 złote !!
111,50 kg monet, zapakowanych w czternaście paczek, dostarczyliśmy dzisiaj na pocztę skąd ruszą w podróż do dzieci, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych.Jak co roku nagrodziliśmy słodkim podarunkiem i pucharem GÓRY GROSZA klasę, która zebrała największą wagę monet. W tym roku była to Zerówka z wychowawczynią Agnieszką Waleriańczyk  GRATULACJE !!! Wyróżniliśmy również ucznia, Jakuba Gołębiewskiego, który co roku przynosi ogromne ilości monet, zawsze posortowane i pięknie opisanane, czym bardzo ułatwia nam pracę przy pakowaniu. KUBA jesteś wielki 
Wszystkim uczniom, nauczycielom oraz rodzicom BARDZO DZIĘKUJĘMY za coroczne wspieranie akcji GÓRA GROSZA.Pamiętajmy - dobro powraca 
Samorząd Uczniowski i Anna Brewko

24 maja 2022 r Czerlejno

Startujemy z egzaminem . Dzisiaj rozpoczynamy trzydniowy egzamin ósmoklasisty. Wszyscy trzymamy kciuki za naszą klasę VIII 

Powodzenia
Anna Brewko

29 kwietnia 2022 r. Poznań. Jump Arena

Klasa ósma majówkę wita na Jump Arenie podczas wyjazdu integracyjnego.
Jump, jump, jump...
Anna Brewko 

P.s. A w przerwie krótka próba na zakończenie roku szkolneg

Spotkanie z posłem Franciszkiem Sterczewskim

Dzisiaj nasza szkoła miała zaszczyt gościć, w ramach projektu "Praca to moja Pasja", posła Franka Sterczewskiego, który z uśmiechem zawitał do naszej szkoły. Uczniowie również przyjęli go bardzo miło, przez co spotkanie upłynęło w dobrej atmosferze. Podczas projektu dowiedzieliśmy się od pana Franciszka czym zajmuje się poseł oraz jakie ma obowiązki i prawa. Jaka jest jego rola podczas zgrupowania w sejmie.Dowiedzieliśmy się również jakim zwierzęciem nasz gość chciałby być i ku zaskoczeniu wszystkich wybrał on ... Dziobaka! 
Jako jedną ze swoich ulubionych książek z dzieciństwa opisał "Hobbita" oraz "Władcę Pierścieni". Większość uczniów zareagowała zdziwieniem na wieść, iż nie przeczytał on kultowej serii "Harry'ego Potter'a" Rzeczą, z którą nie mógł się rozstać była......KAWA 
Poznaliśmy też postać historyczną, z którą pan Sterczewski chciałby się spotkać gdyby była taka możliwość i okazało się, że nie byłaby to jedna postać, ale kilka! Mówił, iż chciałby spotkać wszystkich królów, którzy panowali po Uni Lubelskiej.
Jeszcze raz dziękujemy za odwiedziny.
Samorząd Uczniowski & Anna Brewko 

Weronika

6 kwietnia 2022 r. Poznań. Arena zawodów

Klasa VIII uczestniczy dzisiaj w wydarzeniu ARENA ZAWODÓW w Poznaniu. Nasze uczennice i uczniowie mają możliwość zapoznać się z ciekawymi zawodami, osobiście porozmawiać ze specjalistami. Wszystko po to aby ułatwić sobie wybór swojej ścieżki zawodowej. 

A.Brewko

21 marca 2022 r. Dzień Wiosny

W pierwszy dzień wiosny przywitało nas piękne słoneczko i wspaniała pogoda. W szkole natomiast świetna zabawa. Na początek szkolne występy w ramach ZOSTAŃ GWIAZDĄ, następnie pokazy chemiczne szkolnego koła "Azymut na chemię", klasowe robienie Marzanny a w miedzy czasie ognisko i kiełbaski. 
Były też zawody z okazji Dnia Św. Patryka i zawody w grze w tenisa stołowego. 

Samorząd Uczniowski i Anna Brewko

Targi Edukacyjne. Poznań 2022

Nie mogło na nich zabraknąć naszych ósmoklasistów. Wraz z opiekunami odwiedzili stoiska, na których prezentowały się szkoły ponadpodstawowe. Mieli możliwość porozmawiać zarówno z nauczycielami jak również z uczniami szkół, którymi są zainteresowani.Równolegle odbywają się również Targi Książki, które również odwiedziliśmy.

A. Brewko i M. Różańska

1 marca 2022 r. Dzień Kota

W lutym, z okazji Dnia Kota, odbył się w naszej szkole konkurs. Dzisiaj został podsumowany i rozdano nagrody.
Zwycięzcy:

Aleksandra z "zeróweczki"
Siostry Kinga i Julia z klasy II
Daria z klasy VIII 
Prace, zarówno obrazki kotów jak i pluszaki wykonane przez uczestników, były naprawdę piękne Komisji konkursowej, w osobie Katarzyny Czarneckiej (serdecznie dziękujemy  było naprawdę trudno wybrać zwycięzców. Cieszymy się bardzo, że wśród naszych uczniów jest tylu miłośników kotów. Zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach. 

Samorząd Uczniowski i Anna Brewko 

P.S. Zwyciężczyni w kategorii 4-8 SP, Daria , przekazała z tej okazji puszkę karmy dla naszego szkolnego kotka „przybłędy". Zachęcamy do wspomagania naszych szkolnych  opiekunów, którzy zajmują się okolicznymi kotami. Każda puszka karmy na pewno będzie zjedzona ze smakiem.

10 luty 2022 r. Praca to moja pasja.

Dzisiejszym gościem programu samorządu uczniowskiego był pan: MACIEJ KAWECKI:

️doktor nauk prawnych, 
️nauczyciel akademicki, 
️prezes Instytutu Lema, 
️prorektor ds. innowacji Wyższej Szkoły Bankowej w Warszawie,
dziekan Wydziału Innowacji i Przedsiębiorczości WSB w Warszawie,
były️ koordynator krajowej reformy ochrony danych osobowych (RODO),
były dyrektor departamentu zarządzania danymi w Ministerstwie Cyfryzacji,
dziennikarz: prowadzący środowy cykl technologiczny w programie Dzień Dobry TVN,
prowadzący program w Onet pt.: „Technicznie Rzecz Biorąc” oraz Komputer Świat.

10 grudnia 2021 r. Czerlejno W naszej szkole było atomowo.

Tak prezentują się modele wybranych atomów, w wykonaniu uczennic i uczniów klasy  Wszystkie modele można podziwiać na holu szkoły

Anna Brewko 

Wariacje ze Skłodowską

Uroczyste rozdanie nagród i dyplomów za udział w konkursie koła chemicznego:
"WARIACJE ZE SKŁODOWSKĄ"
I miejsce Hania klasa 7
II miejsce Franek klasa 6
III miejsce Alicja klasa 7 
Wszystkim serdecznie gratulujemy!

Anna Brewko

6 grudnia 2021 r. Konkurs: Mam talent

Z okazji Mikołajek , samorząd uczniowski zorganizował dzień talentów. Piętnaścioro naszych uczniów odważnie stanęło przed społecznością szkolną i pochwaliło się swoimi talentami. Były śpiewy, układanie kostki Rubika, pokazy z piłką nożną, pokazy malarskie i wypieków, opowiadanie żartów a przede wszystkim świetna zabawa. Publiczność bawiła się razem z występującymi uczniami. 
Na koniec jury wytypowało trzech zwycięzców:

Karol kl. 7
Stanisław kl. 4
Weronika kl. 8
Jednak dzisiaj nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i pamiątkową maskotkę. 

Do zobaczenia na następnym MAM TALENT

Kolejne PIERNIKOWE POPOŁUDNIE za nami

Przy świątecznych utworach płynących z głośnika, popijając świąteczną herbatę, grupa uczniów spędzała popołudnie dekorując pierniki. Było dużo śmiechu i świetnej zabawy.
Do zobaczenia za rok !!
Samorząd Uczniowski i Anna Brewko 

Wyprawka dla dzieci z oddziału przedszkolnego

Wyprawka dla dzieci z klasy pierwszej

Klasy I-III w Dzień Dziecka wyruszyły na wycieczkę na Ostrów Lednicki.

Najpierw zwiedzaliśmy skansen z XVIII-XIX-wiecznymi zabudowaniami rolniczymi i rzemieślniczymi np. szewca, garncarza, tkaczki. Zachwycone były możliwością płynięcia promem na wyspę, gdzie oglądały miejsce chrztu Mieszka I oraz kupowały ręcznie robione wyroby: bransoletki, krajki, kolorowe sznureczki, rzemyki. Słoneczna pogoda towarzyszyła wyprawie. Pobyt w przyrodzie nad Jeziorem Lednickim pozytywnie wpływał na dobry nastrój wszystkich uczestników.

Serdecznie dziękujemy za współpracę nauczycielom: pani Annie Stachowiak i pani Marii Różańskiej.
 
Lidia Bęza i Mariusz Bęza

Laboratoria przyszłości.

Program Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w 2021r. Ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Jest to wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). Dalsze informacje tutaj >>>

Szkolny konkurs "MAM TALENT "

6 grudnia 2021 r., dzień pełen emocji. Z okazji Mikołajek , samorząd uczniowski zorganizował dzień talentów. Piętnaścioro naszych uczniów odważnie stanęło przed społecznością szkolną i pochwaliło się swoimi talentami. Były śpiewy, układanie kostki Rubika, pokazy z piłką nożną, pokazy malarskie i wypieków, opowiadanie żartów a przede wszystkim świetna zabawa. Publiczność bawiła się razem z występującymi uczniami.

Na koniec jury wytypowało trzech zwycięzców:
- Karol kl. 7
- Stanisław kl. 4
- Weronika kl. 8

Jednak dzisiaj nie było przegranych. Każdy uczestnik otrzymał dyplom i pamiątkową maskotkę. 

Do zobaczenia na następnym "MAM TALENT"

Anna Brewko 

Dla tych, którzy są zainteresowani tym co działo się wcześniej w naszej szkole mamy archiwum aktualnosci. Chcecie poczytać o tym co było? Zapraszamy >>>